BORELIOZA

Antybiotyki rozczarowały jako monoterapia w leczeniu chronicznej boreliozy z Lyme. Antybiotyki nie pomogą nam w poradzeniu sobie w walce z zarazami, które nadchodzą.

Dr med. D. Klinghardt, specjalista od boreliozy, 2005

        BORELIOZA? - to aktualnie jedno z najczęściej stawianych znaków zapytania, gdy staramy się dociec, skąd się bierze aż tyle niedogodności w wypełnianiu życiowych funkcji przez nasz organizm. Pamietamy przecież, jak cudownie było, gdy myśleliśmy o wszystkim... o zdrowiu - nie; bo przecież bylo... 
 
                                                                                      Sprawcą jest ... KLESZCZ ???!!!

         Grozą wieje, gdy czyta się fora internetowe, gdzie znaleźć można masę głupich wypowiedzi ale piszą tam też osoby dotknięte problemem krętka borelii. Ich wypowiedzi są poruszające... ale co najważniejsze bardzo pouczające . Zawsze szukamy takich, w których znajdziemy NADZIEJĘ! Te ostatnie nakazują wręcz abyśmy nauczyli się się jednego: weźmy sprawy zdrowia w własne ręce, szukajmy wyjaśnienia przyczyn choroby, mając świadomość, że istnieją inne modele i metody leczenia niż te, które nie spełniły naszych oczekiwań na poprawę.

          Jeśli uważasz, że nasza strona internetowa budzi Twoje zaufanie, bądź dowiedziałeś się o gabinecie Hirudovita od znajomych, przyjaciół - to stało się dobrze. RAZEM-  na początek, podejmiemy próbę zmierzenia się z odpowiedzią na pytania i stawiane tezy:

- czy krętek borelii znajduje się w moim organizmie?

- objawy wskazują, że mam " typowe " oznaki boreliozy, a diagnostyka nic nie ujawnia, jak interpretować taką sytuację?

- w pierwszym stadium zatrzymanie rozprzestrzeniania się zakażenia za pomocą antybiotyków jest bardzo prawdopodobne. Jednakże, gdy mijają trzy do sześciu tygodni po infekcji to jest czasie, gdy zdążą wytworzyć się przeciwciała, które wykrywa się w badaniu krwi a często nie wiemy, że zostaliśmy ukąszeni przez kleszcza ; co wtedy?

- rumień wędrujący jeden z pierwszych objawów, występuje statystycznie tylko u około połowy zainfekowanych , ???,

- podejrzewam, że mam boreliozę, hmmm w lesie byłem jakieś trzy miesiące temu, może wówczas? Czytałem, a może słyszałem?, że w takim opóźnionym momencie jest za późno na antybiotyki, poniewż bakterie boreliozy miały wystarczająco czasu by " rozgościć się w organizmie i ukryć się w słabo ukrwionych tkankach ( chrząstkach, bliznach, śródbłonku ). Mogły się też otorbić( na przeczekanie ewentualnego ataku), nawet na dziewięć miesięcy i po tym czasie rozpocząć swoją złowrogą aktywność.

         Co na tym wstępnym etapie przygotowania się do zmierzenia się z PROBLEMEM, powinienem wiedzieć? ( chcesz wygrać z przeciwnikiem - musisz o nim wiedzieć jak najwięcej ).
- Poza samą boreliozą ( chorobą z Lyme ) wg. szacunków ekspertów istnieje od 120 do 800 chorób, które mogą być przenoszone przez kleszcze. Niektóre z nich:

Babejszoza: występuje u zwierząt, czasami także u ludzi. Ojawy to: krwiomocz, anemia i żółtaczka,

Gorączka powrotna. Objawy to: nawracające ataki gorączki, plackowate krwawienia skóry i błon śluzowych, bóle mięśni i kończyn,powiększona śledziona i inne powikłania.

Tyfus plamisty, dur plamisty, gorączka Q, gorączka plamista - jest to grupa schorzeń tyfusopodobnych ( riketsjoz ). Objawy to: wysoka gorączka, bóle głowy i kończyn, omdlenia karddiogenne.

FSME ( kleszczowe zapalenie mózgu ) Objawy to: na wstępnym etapie jak przy grypie bóle głowy, kończyn, gorączka. W rzadkich przypadkach u osób starszych - zapalenie opon mózgowych.

          Dlaczego borelioza budzi - w sposób wielce uzasadniony - taki lęk u WSZYSTKICH?

           Bardzo często długo pozostaje nierozpoznana. Większość ukąszeń nie wywołuje zadnych skutków, nawet jesli kleszcz był zarażony krętkiem. SPRAWNIE FUNKCJONUJĄCY UKŁAD IMMUNOLOGICZNY BEZBŁEDNIE RADZI SOBIE Z WROGIEM!!! ( Zwróc proszę uwagę, drogi Czytelniku, jak wielką rolę na wszystkich podstronach opisujących nasze terapie, HirudoVita przykłada do UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO !!! ).

           Charakterystyczny rumień po kilku dniach lub tygodniach znika. Tenże rumień uznawany jest przez wielu za najważniejszą diagnostyczaną oznakę infekcji borelią. NIe występuje jednak w każdym PRZYPADKU !

           Właściwie nie istnieją objawy główne, a można je liczyć setkami symptomów. Borelioza potrafi naśladówać prawie każdą chorobę: wędrujące bóle stawów, mięsni i scięgien, drętwienie - drżenie kończyn, bóle głowy, szumy uszne, paraliiż mięśni twarzy, sztywnienie karku, problemy z oczami, bóle w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia autonomicznego układu nerwowego, bóle żołądka i jelit, załamanie nerwowe, zaburzenia pamięci, lęki, napady agresji i wiele, wiele innych stanów chorobowych.
Co wówczas? Bywa bardzo często, że leczymy się na fibromialgię, reumatoidalne zapalenie stwów, stwardnienie rozsiane, stwardnienie słłupów bocznych zanikowe, toczne, chorobę Parkinsona, Alzheimera, zaburzenia psychiczne itp., itd.

            Wątków, odnośnie tej niezwykle wyspecjalizowanej w kamuflażu bakterii, jest tak wiele, że można by napisać jeszcze kilka kart i to bez zbędnych form upiększeń stylistycznych.

             Jedno jest pewne, jest to tak przemyślny przeciwnik, że trzeba go poznać, by podjąć walkę za cenę obrony życia bez cierpienia i samego ŻYCIA. W gabinecie Hirudovita temat boreliozy traktujemy niezwykle poważnie. Podczas każdej konsultacji dążymy do ustalenia  czy   Borelia Burgorferi   wchodzi w zakres naszych działań terapeutycznych.
                                                              Jeśli masz, bąź podejrzewasz problem boreliozy - ZAPRASZAMY.

                                                                                       
                                                                                                                                     Nasze strony partnerskie: